Kindlasti tuleb inimese psühholoogilisi iseärasusi arvesse võtta, nii et interjööri disain ei põhjustaks väsimust ega ärritust.  

 Psühholoogide arvates sobib seltsivatele ja optimistlikele inimestele paremini kollane värv, kergesti haavatavatele ja korra armastajatele sobib sinine, rahulikele ja aeglastele  inimestele roheline ning kiiretele ja energilistele punane värv.

 Eristatakse sooje ja külmi värvitoone. Siin on peamine leida „kuldne kesktee”, mõista, milline värv on teile kõige hingelähedasem. Kuid seejuures tuleb pidada silmas ka seda, et soojades värvitoonides seinad vähendavad ruumi visuaalselt, külmad värvitoonid teevad aga selle avaramaks.

 Lastetoa interjöör võib olla erksavärviline, selleks on kõige parem kasutada kollast värvi ja kõiki selle varjundeid. Magamistoa kujundamiseks sobib hästi sinakasroheline värvus, mis  lõõgastab, rahustab, vabastab stressist ning mõjub hästi väsinud silmadele. Disainerid kasutavad sageli valge värvi sooje varjundeid: liivakarva, kreemikat ja elevandiluu värvi. Sellistes toonides kujundatud puhketuba lõõgastab ja rahustab. Lisaks sellele on valge värv universaalne, see sobib iga värviga ning tekitab piiritu ruumi ja puhtuse efekti.

 Punased täpid interjööris tekitavad hea meeleolu, sellist värvilahendust on parem kasutada seal, kus pereelu kulgeb kõige aktiivsemalt (võõrastetuba, köök). Lilla värvi heledad varjundid annavad ruumile erilise stiili ja rafineerituse.

 Kui käsitleda interjööri disaini inimese sisemaailma harmoonia seisukohast lähtuvalt, siis teades värvilahenduse mõjujõudu meie aistingutele, tuleb leida selline „sisemaailma piltidele” vastav lahendus, mis tekitaks teis alati soovi koju kiirustada ning seal end võimalikult mugavalt tunda.