skandinaavian laud

Photographed by Per Gunnarsson

Ülesanne, mille disainerid selle stiili ette püstitasid, oli muuta elu lihtsamaks. Siit ka eriline lähenemine interjööri kompositsiooni loomisele: lihtsa polsterdusega diivanid, rohkete patjade ja lihtsa karkassiga voodid, diivanilauake, toolide veidi painutatud jalad, avatud riiulid. Kõik on läbipaistev, vähenõudlik ja selle meisterdamiseks pole tarvis suuri kogemusi. Rahulikud pastelsed toonid, mitte midagi liigset, vaid veidi värviaktsente, mis luuakse aksessuaaride abil. Muide, aksessuaarid ei ole siinkohal mitte üksnes armsad pisiasjad, vaid täiesti kindla eesmärgiga esemed. Nii võimaldavad klaasaksessuaarid murda valgust, eredad naljakad kujukesed aitavad lõhkuda ranget stiili, tuues sellesse muretuse ja huumori elemente.

 

skandinaavian stiilPhotographed by Per Gunnarsson

Skandinaavia stiilis mööbel on mõeldud väikeste ruumide jaoks. Sellest ka mööbliesemete kompaktsus, eriti suur funktsionaalsus ja sirged jooned. Üks ja seesama element võib täita üheaegselt mitut rolli. Kui see on diivan, siis tingimata pesuhoidmise süsteemiga, kui laud, siis kõige sagedamini sahtlitega.

Skandinaavia stiilis on eriline tähelepanu valgusel. Ruumi liigendatakse varjude mängu arvel. Kuna selle stiili kodumaal oli pidevalt vähe päikest, siis paigutati valgusallikaid kõikjale: seinale, lakke, põrandale ja lauale. Seinad olid pastelsetes toonides, lagi lumivalge, aknad suured ja kergete kardinatega, aga mis peamine, väga palju oli klaasi, läbipaistvat ja matti, mööbliesemete juures ja aksessuaaridena. 

See on rangete vormide luksusliku lihtsuse stiil ilma liigse ekstravagantsuseta. Siin on igal interjööri elemendil oma koht selle arvestusega, et kõik vajalik oleks õigel hetkel käepärast.